Bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija ostvarila je izvanredan rezultat na Svjetskom kupu u alpskom skijanju. Muzaferija je prošla kroz cilj s vremenom od 1:20.21, osvojivši nove bodove za svoj tim. Sa startnim brojem 35, zaostala je samo sekundu i deset stotinki iza pobjednice utrke.

Pobjednica utrke bila je Švicarka Lara Gut-Behrami, koja je ostvarila vrijeme od 1:19.11. Iza nje se plasirala sunarodnjakinja Jasmine Flury sa zaostatkom od 21 stotinke. Treće mjesto osvojila je Italijanka Cornelia Huetter s vremenom od 1:19.32.

Ovo je još jedan sjajan rezultat za Muzaferiju u ovoj sezoni. Već je ostvarila rezultat karijere na superveleslalomu u Cortini d’Ampezzo, Italija, gdje je zauzela 14. mjesto. Također, postigla je 25. mjesto u spustu.

Nedavno je ostvarila i prvu pobjedu u karijeri na Evropskom kupu u spustu u Crans Montani. Već sutra je očekuje druga utrka u spustu na istoj stazi, a u nedjelju će voziti superveleslalom.