Današnjim mečevima nastavljeno je 26. kolo njemačke Bundeslige, a nekoliko timova upisalo je vrijedne pobjede koje su ih približile ostvarenju ovosezonskih ciljeva.

Augsburg, predvođen našim Ermedinom Demirovićem, ostvario je važnu pobjedu nad Wolfsburgom rezultatom 3:1. Iako su Vukovi poveli već u devetoj minuti preko Wimmera, Augsburg je uspio preokrenuti rezultat zahvaljujući golovima Maiera, Jakića i hrvatskog veznjaka Kristijana Jakića. Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Ermedin Demirović je svoj doprinos pružio do 82. minute kada ga je zamijenio Beljo.

Bayern je također ostvario preokret, ovoga puta protiv Darmstadta, te slavio sa 2:5. Nakon ranog vodstva domaćina, Bavarci su brzo preokrenuli rezultat golovima Musiale, Kanea, Gnabryja i mladog Tela.

U ostalim mečevima, Union Berlin je bio bolji od Werdera sa 2:1, Mainz je porazio ekipu Bochuma sa 2:0, dok su Heidenheim i Borussia Mönchengladbach podijelili bodove rezultatom 1:1.