Odigrana je utakmica 2. kola Lige A Lige nacija između Mađarske i Bosne i Hercegovine, a na kraju je semafor pokazivao 0:0. Premda su domaći u prvom dijelu bili bolji, nisu uspjeli matirati sjajnog Nikolu Vasilja. Zmajevi su igrali nešto kvalitetnije u drugom dijelu i osvojili bod. Osim toga, bh. tim je prekinuo i niz poraza prenosi Sport Centar. No, krenimo redom.

Sjajne intervencije čuvara mreže Zmajeva u prvom poluvremenu

Domaći su odmah krenuli ofanzivno. Težili su da Zmajevi budu u defanzivnom grču. U prvih 10 minuta Mađari nisu uspjeli da ozbiljnije zaprijete čuvaru mreže bh. tima – Nikoli Vasilju.

Igrao se 12. minut kada je svoj šut oprobao Ivan Bašić, ali je lopta otišla pored gola. To kao da je dalo krila izabranicima Sergeja Barbareza koji su u nekoliko narednih minuta pokušavali da ugroze gol domaćih. No, bez uspjeha.

U 16. minuti dobra šansa za domaće. Nakon kornera sjajno glavom puca Bolla, ali Vasilj brani. U nastavku akcije Mađari ponovo opasno prijete, ali je odbrana Zmajeve bila  je na oprezu. U 20. minuti Barišić je spriječio napad selekcije Mađarske i dobio žuti karton.

Ponovo domaći u 23. minuti imaju priliku. Varga puca glavom, ali golman bh. tima dobro reaguje i izbija loptu u korner. U 29. minuti  bio je slobodan udarac za izabranike Marca Rossija, ali je Szoboszlai lošte šutirao.

Tri minite poslije Vasilj ponovo dobro brani jedan nezgodan udarac Varge. U 37. minuti Vasilj opet spašava svoju mrežu. Prethodno je loše intervenisao Šarić, a Nagy je dobro pucao. No, ponovo se istakao golman Zmajeva. Igrao se 40. minut kada je požutio kod bh. tima i Katić. Ostalo je 0:0 nakon prvih 45 minuta.

Džeko zaprijetio, a onda je Szoboszlai pogodio prečku

Šef bh. državnog tima Sergej Barbarez na poluvremenu je u svlačionici ostavio Burnića, a u igru je ušao Tahirović. Izabranici Marca Rossija prvi put u drugom dijelu prijete u 52. minuti. No, Bičakčić otklanja opasnost. Onda se nekoliko minuta igralo između dva šesnaesterca. Domaći su napadali, dok su Zmajevi pokušavali ugroziti gol Mađara preko kontranapada.

U 60. minuti Barbarez je u igru ubacio Gigovića i Huseinbašića umjesto Bašića i Šarića. Tri minute poslije bh. tim je imao dobru priliku, ali je Demirović izblokiran. Igrao se 65. minut kada je Džeko pokušao iz voleja, ali je golman Mađara odbranio njegov udarac. Uzvratili su domaći. Szoboszlai je u 70. minuti izveo slobodan udarac i pogodio prečku. U 76. minuti u igru je ušao Bajraktarević umjesto Demirovića. Odmah minut poslije svoj udarac je oprobao Gazibegović, ali je bio neprecizan. U 85.minuti Mađari prijete, ali je odbrana Zmajeva dobro intervenisala. U 89.minuti nevjerovatna odbrana Vasilja. Sam je bio Adam Martin, pucao glavom, ali je čuvar mreže bh. tima opet bio sjajan. Ostalo je 0:0, prenos Sport Centar.