Seniori NK Vareš nastavljaju sa dobrim partijama ovog proljeća. Na domaćem terenu su ostvarili četvrtu uzastopnu pobjedu nad ekipom Napretka rezultatom 4:1.

Ekipa Vernesa Brkića koju su činili: Senad Spahić, Sahrudin Hrvat, Nail Hercegovac, Vedad Hajdo, Šefkija Likić, Sanjin Zanović, Kabir Likić, Muhamed Ahmiš, Mirza Ajanović, Nedim Rapić i Belmin Šehić odlično je otvorila susret i već do 26. minute golovima Šehića, Rapića i Hrvata imala prednost od 3:0.

Gosti se ipak nisu olako predavali, a u 29. minuti su smanjili zaostatak, do kraja poluvremena su mogli i u potpunosti vratiti se u život, ali nisu realizovali jedanaesterac.

Drugo poluvrijeme je bilo rutinsko odrađivanje posla i čuvanje stečene prednosti domaćih igrača, a do svog drugog pogotka na utakmici pet minuta do kraja stigao je Nedim Rapić.

Sa nova tri boda NK Vareš je na tabeli prešao svog protivnika i došao do pete pozicije.