U prvoj finalnoj utakmici Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine, GFC je dočekao ekipu Hercegovine, a meč je završen rezultatom 4:8 u korist gostiju.

Domaći tim je poveo u četvrtoj minuti golom Stefana Jokića, no Hercegovina je brzo izjednačila preko Ivana Ivankovića u šestoj minuti. GFC je ponovno preuzeo vodstvo u 23. minuti preko Faruka Brkanića, ali je Ante Ćorluka izjednačio na 2:2 u 25. minuti. Jokić je sjajnim potezom u 30. minuti ponovno doveo GFC u vodstvo, a Brkanić je postigao drugi gol za 4:2. Međutim, Ćorluka je sa dva gola izjednačio na 4:4 do kraja regularnog dijela.

U produžecima, futsaleri Hercegovine su preokrenuli rezultat golovima Marića i Ćorluke, te su Peko i Gašpar postigli još dva gola za konačnih 4:8 u korist Hercegovine. Ovaj rezultat daje prednost Hercegovini pred drugom finalnom utakmicom Premijer futsal lige BiH koja će se igrati u Širokom Brijegu.

Nastup u dresu domaćih u ovom finalnom meču upisali su naši sugrađani Anes Džafo, Jasmin i Nedžad Hodžić, povratnik u ekipu nakon dužeg oporavka od povrede. U stručnom štabu kluba iz Sarajeva bio je još jedan naš sugrađanin u ulozi pomoćnog trenera, Mirza Ajanović.