Jučer je odigran londonski derbi u kojem je Arsenal pobijedio sa ubjedljivih 5:0 i otišao korak bliže osvajanju titule prvaka Engleske.

PIŠE: Ena Kurtović

Susret na Emiratesu počeo je odlično za domaći tim koji je već u 4’ minuti igre postigao pogodak nakon asistencije Ricea prema Trossardu. Do kraja prvog poluvremena bilo je još prilika, ali nijedna mreža se nije zatresla.

U nastavku utakmice, Arsenal je u igru ušao s napadačkim stavom. Tako da su u 52’ minuti postigli drugi pogodak, a strijelac gola bio je Ben White. Nedugo zatim, Kai Havertz zatresao je mrežu Chelseja u 57’ minuti za 3:0.

Svoj drugi pogodak Havertz postiže u 65’ minuti susreta i dovodi svoju ekipu u prednost od čak četiri gola. Da napomenemo, Havertz je do jula prošle godine nastupao za Chelsea i na iznenađenje mnogih, euforično je proslavio svoje pogotke.

Posljednji gol za Arsenal postigao je Ben White u 70’ minuti utakmice i tako upisao svoj drugi pogodak na jučerašnjem derbiju.

U nedjelju, Arsenal gostuje Tottenhamu, dok će Aston Villa ugostiti Chelsea na Villa Parku.

Arsenal (5:0) Chelsea (Trossard 4’; White 52’, 70’; Havertz 57’, 65’)