Nedjelja poslijepodne bila je rezervisana za utakmicu prvog tima NK Vareša koja je igrana na Gradskom stadionu u Vareš Majdanu.

Početak utakmice je prolongiran pola sata zbog kašnjenja gostujućih igrača, no to nije omelo igrače domaće ekipe koji su pred mnogobrojnom domaćom publikom odigrali utakmicu za pamćenje.

Trener Vernes Brkić je pronašao idealnih 11 pa je i ovaj susret počeo u sastavu koji je u prošlom kolu ostvario gostujuću pobjedu u Zenici:. Senad Spahić, Sahrudin Hrvat, Nail Hercegovac, Vedad Hajdo, Šefkija Likić, Sanjin Zanović, Božidar Malbašić, Muhamed Ahmiš, Mirza Ajanović, Nedim Rapić i Belmin Šehić su susret počeli u prvom sastavu.

Napadački pristup i visoki presing NK Vareš urodili su plodom i domaćin već u ranoj fazi utakmice golovima Nedima Rapića i Belmina Šehića dolazi do ubjedljive rezultatske prednosti koja je nakon prvih 45 minuta iznosila čak 7:0..

Drugo poluvrijeme je donijelo nove golove za domaćina, ali i nekoliko izmjena, priliku za igru u nastavku dobili su Dejan Malbašić, Kabir Likić, Dino Imamagić, Edin Gondžo i Ahmed Ahmedović koji je upisao debitantski nastup u dresu NK Vareš.

U drugom poluvremenu hat-trickove su kompletirali Muhamed Ahmiš, Belmin Šehić, a na listu strijelaca su se upisali Božidar Malbašić i Ahmed Ahmedović koji su postigli svoje prvijence u dresu vareškog kluba. Konačan rezultat susreta bio je nestvarnih 14:0.

Ubjedljivom pobjedom domaći igrači su se zahvalili mnogobrojnim navijačima koji iz utakmice u utakmicu u sve većem broju dolaze na tribine Gradskog stadiona i Vareš polako, ali sigurno ponovo počinje da živi fudbal.

U konačnici bitno je istaći da je NK Vareš zahvaljujući dobrim partijama golmana i defanzivne linije uvezao tri utakmice bez primljenog pogotka što svakako raduje i trenera Brkića.

Nakon ubjedljive pobjede NK Vareš se nalazi na sedmoj poziciji sa bodom manje od bolje plasiranih FK Borac i NK Napredak. Naredno kolo NK Vareš gostuje u Buzić Mahali gdje će igrati protiv četvrtoplasirane ekipe NK Zmaj.