U okviru prvog kola FBiH NK Vareš je na domaćem terenu ugostio drugoligaša FK Dizdaruša Brčko i ostvario pobjedu od 4:2.

Ekipa NK Vareša od prve minute je zaigrala u sljedećem sastavu: Samir Monjarčić, Haris Džafo, Nail Hercegovac, Kabir Likić, Elmin Rožajac, Nedim Šehić, Sanjin Zanović, Hamza Kamenjaš. Mirza Ajanović, Nedim Rapić i Tarik Likić.

Domaćin je od prve minute zaigrao ofanzivno, a pogodak za vodstvo na asistenciju Nedima Rapića postigao je Hamza Kamenjaš.

Ubrzo nakon toga uslijedila je majstorija Nedima Rapića koji je pogodio za 2:0. Do kraja prvog dijela gosti dalekometnim udarcem uspijevaju smanjiti zaostatak na 2:1 što je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku, mladi Tarik Likić na asistenciju pogađa za 3:1, a Nedim Rapić nakon asistencije Elmina Rožajca pogađa za 4:1 i erupciju oduševljenja mnogobrojne publike.

Do kraja susreta, gosti sa bijele tačke pogađaju za konačnih 4:2.

Ovom pobjedom NK Vareš je osigurao prolazak u šesnaestinu finala Kupa Bosne i Hercegovine što je ujedno najveći uspjeh u novijoj klupskoj historiji.