U okviru grupe B košarkaškog Eurocupa. snage su odmjerile ekipe bh. reprezentativaca, domaćin Buduoćnost VOLI za koju nastupa Kenan Kamenjaš i gosti iz Španije, Gran Canaria za koju nastupa Amar Gegić. Pobjedu je ostvarila domaća ekipa Budućnosti rezultatom 90:77.

Reprezentativac BiH i naš sugrađanin, Kenan Kamenjaš, je u dresu domaćina imao zapaženu ulogu i u 21. minuti provedenoj na parketu postigao je 12 poena uz stopostotan učinak šuta, upisao je ‘Kameni’ i sedam skokova od čega tri defanzivna i četiri ofanzivna te je na sve dodato i četiri asistencije.

Drugi bh. reprezentativac u dresu gostiju osam minuta na parketu proveo je Amar Gegić koji je uspio postići dva poena i upisati jedan defanzivni skok.