Odigrana je prva utakmica kvalifikacija za Eurobasket 2025, a naši košarkaši su upisali prvu pobjedu na Kipru rezultatom 69:99.

Bosna i Hercegovina – Kipar 69:99

Prva postava koju je odabrao selektor Bećiragić sastoji se od igrača Musa, Atić, Kamenjaš, Lazić i Alibegović. Domaći tim je fantastično započeo utakmicu, pogodivši nekoliko trica. Prve poene za Bosnu i Hercegovinu postigao je Džanan Musa nakon sjajnog solo prodora. Nakon manje od dvije minute, naš selektor je pozvao timeout pri rezultatu 11:2. Naši košarkaši se nisu najbolje snašli na početku utakmice.

Domaći igrači su uspjeli postići čak pet trojki u manje od šest minuta. Džanan Musa je dominirao u prvoj četvrtini, postigavši četrnaest poena uz tri asistencije i dva skoka. Prvo vodstvo naše ekipe na utakmici ostvareno je nešto manje od tri minute prije kraja prve četvrtine, koja je završena rezultatom 27:28.

U drugoj četvrtini, prve poene postigao je rezervni igrač Vrabac. Naši košarkaši izgledali su dosta bolje u otvaranju druge četvrtine. Najveća prednost u prvom poluvremenu je bila od 16 poena (35:51).

Najefikasniji igrač naše reprezentacije u prvom poluvremenu bio je sjajni Džanan Musa s 16 poena, tri skoka i pet asistencija iza njega Aleksandar Lazić sa sa osam poena, dva skokova te jednom asistencijom. Druga četvrtina završena je rezultatom 38:51.

Tokom treće četvrtine, domaći košarkaši uspjeli su smanjiti zaostatak na deset poena, vođeni sa svoja dva najbolja igrača, Willisom i Tigkasom. Međutim, naši košarkaši brzo su vratili prednost na šesnaest poena, na krilima Muse, Atića i Alibegovića. Treća četvrtina je završena rezultatom 56:77, čime je naša reprezentacija imala značajnu prednost uoči posljednje četvrtine.

Naši košarkaši su mirno priveli posljednjih deset minuta utakmice. Najveća prednost tokom utakmice je bila od 28 poena (63:91) u korist naše reprezentacije. Odlična utakmica Zmajeva je završena rezultatom 69:99.

Naš Varešanin, Kenan Kamenjaš je u ovoj pobjedi odigrao 24 minute i ostvario double double postigavši 13 poena i sakupivši 10 skokova uz to dodajući još dvije asistencije.

Najefikasniji igrač susreta bio je Džanan Musa sa 26 poena, dok su Wills postigao 22 poena, Tigkas 18 poena, Penava 15 poena..

Sljedeća utakmica naših košarkaša igra se za tri dana u Mejdanu, a protivnik će biti Francuska.