Košarkaši Budućnost Volija su ubjedljivo pobijedili Mornar rezultatom 98:51 na otvaranju sezone u AdmiralBet ABA ligi u Baru.

Mornar je pružio otpor u prvih deset minuta utakmice, zaostajući četiri poena nakon tog perioda (20:24), ali u narednih 30 minuta Budućnost je dominirala.

Gosti su u drugoj četvrtini pojačali ritam igre, pogodili svoje prve šuteve za tri poena i serijom od 13:0 za četiri minuta stekli prednost od 18 poena (41:23) – pobjednik je već tada bio odlučen, a jedino je pitanje bilo sa kolikom razlikom će podgorički tim osvojiti Topolicu peti put zaredom.

Budućnost je iskoristila očitu razliku u kvalitetu da dominira utakmicom, trčeći brzo, igrajući atraktivno i efikasno. Svi igrači Budućnosti su se upisali u strijelce, a najefikasniji je bio Juwan Morga sa 16 poena i sedam skokova. Novajlija Đorđije Jovanović je postigao 13 poena (uključujući tri trojke iz tri pokušaja), dok je Udoka Azubuike također bio sjajan sa 13 poena (6/6 za dva poena), a naš reprezentativac Kenan Kamenjaš je meč završio sa 12 poena i šest skokova.

Budućnost će se suočiti sa pravim testom u srijedu kada gostuje Bešiktašu na startu Eurokupa, dok će Mornar za sedam dana igrati protiv Crvene Zvezde u Beogradu u drugom kolu ABA lige.