U Skenderiji je odigrana druga polufinalna utakmica doigravanja za prvaka Bosne i Hercegovine u futsalu. U ovoj izuzetno uzbudljivoj utakmici pobjedu su slavili domaćini i tako sa 2:0 u seriji prošli u finale doigravanja.

GFC Sarajevo čije boje brane Varešani, Anes Džafo, Jasmin Hodžić te povrijeđeni Nedžad Hodžić, a sve njih zajedno sa klupe predvodi Mirza Ajanović su ostvarili historijski uspjeh, večeras su u ispunjenoj Skenderiji rezultatom 7:6 slavili u duelu protiv aktuelnog prvaka KFM Radnik iz Bijeljine i na taj način došli do 2:0 u seriji i rezervisali svoje mjesto u finalu doigravanja gdje će čekati pobjednika duela između Hercegovine i Mostar SG.

Domaćin, GFC Sarajevo na startu utakmice imao zaostatak od 1:2, ali su onda napravili nevjerovatan preokret serijom od pet golova stigli do ubjedljive prednosti od 5:2, no gosti se nisu predavali i sa brza dva gola pred kraj poluvremena došli su do 5:4. U nastavku su gosti uspjeli doći do potpunog preokreta i prednosti od 5:6, ali ipak domaći igrači golovima Amela Handžića dolaze do izjednačenja, a nakon toga i potpunog preokreta i pobjede u drugom polufinalnom susretu.

Direktan doprinos u ovoj pobjedi dao je i naš sugrađanin Anes Džafo koji je bio dvostruki strijelac u ovom meču u kome su osim Džafe i Handžića golove postizali Bilić, Brkanić i Jokić. Na listi strijelaca ekipe iz Bijeljine našli su se Pavlović sa tri, Arnautović sa dva i Marinković sa jednim postignutim golom.