Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je poraz od reprezentacije Italije rezultatom 1:0 u prijateljskom susretu na stadionu “Carlo Castellani” u Empoliju.

Nakon nedavnog poraza od Engleske rezultatom 3:0 u Newcastleu, bh. reprezentacija se suočila s jakim protivnikom u aktuelnim prvacima Evrope, prenosi Sport Centar.

Utakmica je počela oprezno s obje strane, ali su fudbaleri Bosne i Hercegovine pružili čvrst otpor i disciplinovanu igru. Uprkos većem posjedu lopte Italije, odbrana naše reprezentacije se dobro držala, ali je u 39. minuti Davide Frattesi postigao gol nakon centaršuta Federica Chiese i donio prednost Italiji.

Drugo poluvrijeme je proteklo bez značajnijih prilika za oba tima, iako je kiša koja je padala dodatno otežala situaciju na terenu. Pokušaji fudbalera Bosne i Hercegovine nisu donijeli izjednačenje, te je rezultat ostao 1:0 u korist Italije.

Nakon dva poraza u prijateljskim utakmicama, Sergej Barbarez i njegov stručni štab imaju zadatak da pripreme reprezentaciju za predstojeće kvalifikacione cikluse. S druge strane, reprezentacija Italije se priprema za nastup na UEFA Evropskom prvenstvu u Njemačkoj, gdje će braniti titulu osvojenu prije tri godine.