Danas (28. augusta) je na rasporedu bilo drugo kolo Kvalitetne lige predpionira i pjetlića ZDK.

Naše mlade fudbalske nade su gostovale u Zenici kod ekipe Sportinga i ostvarile polovičan uspjeh. Predpioniri su prvi izašli na teren i nažalost pretrpjeli minimalan poraz od 2:1 uprkos velikom broju neiskorištenih prilika.

No, nakon predpionira nastupili su članovi generacije pjeltića, dječaci 2014. godišta koji su ‘na pogon’ Nike Divkovića ostvarili ubjedljivu pobjedu rezultatom 0:3.

Do vodstva su gosti stigli efektnim golom sredinom prvog poluvremena, a u nastavku odnosno u drugom poluvremenu Niko Divković je postigao svoj drugi gol, a Hamza Rizvanović je ovjerio pobjedu, drugu u prva dva kola.

Zajedno sa navijačima koji su obje ekipe bodrili od prve do posljednje minute dječaci su se vratili u Vareš i već sada su misli usmjerene na subotu 31. august kada su na rasporedu utakmice trećeg kola, a u Varešu će dočekati zenički Tempo Sport.