Ekipa NK Vareš je u derbiju petog kola Kantonalne lige na uvijek neugodnom gostovanju ostvarila trijumf rezultatom 0:2.

Novi šef stručnog štaba, Mahir Džafo, nije mnogo mijenjao sastav u odnosu na onaj koji je u prethodnom kolu na domaćem terenu savladao Borac iz Tetova, pa su tako od prve minute na teren u Tešanjci istrčali: Samir Monjarčić, Haris Džafo, Nail Hercegovac, Kabir Likić, Elmin Rožajac, Muhamed Ahmiš, Nedim Šehić, Hamza Kamenjaš, Mirza Ajanović, Amer Mehmedović i Nedim Rapić.

Odlična taktička postavka i borbena igra rezultirala je da se na odmor nakon prvih 45 minuta ode pri rezultatu 0:0, a u drugom dijelu nakon dva odlična kontra napada NK Vareš stiže do zaslužene pobjede i nova tri boda. Prvo je za vodstvo pogodio Nedim Rapić, a nakon njega, za konačnih 0:2 pogodio je Muhamed Ahmiš.

Pobjedom u Tešanjci, NK Vareš je došao na prvo mjesto tabele Kantonalne lige, sa 9 bodova i boljom gol razlikom od prvog pratioca, ekipe Borca iz Tetova.

Osim seniora u vrhu tabele, tačnije na trećem mjestu sa tri boda zaostatka za prvoplasiranim ekipama nalaze se i vareški pjetlići koji su slavili u Kaknju sa ubjedljivih 2:5.