NK Vareš je na Gradskom stadionu u Vareš Majdanu u okviru prvog kola Kupa ZDK ugostio NK Bosna iz Visokog.

Nakon prolaska i pobjede u nedjelju nad FK Liješeva, NK Vareš je lakše od očekivanog savladao NK Bosna Visoko rezultatom 6:2 i prošao u narednu fazu Kupa ZDK.

Treneri Vernes Brkić i Malik Likić su se odlučili za početni sastav kog su činili: Senad Spahić, Haris Džafo, Nail Hercegovac, Edin Gondžo, Elmin Rožajac, Vedad Hajdo, Nedim Šehić, Muhamed Ahmiš, Dino Imamagić, Mirza Ajanović i Nedim Rapić.

Susret je okupio veliki broj Varešana koji su svojom podrškom ‘nosili’ domaćina do druge uzastopne pobjede na domaćem terenu.

Ipak, meč nije počeo onako kako se očekivalo, gosti su došli do ranog vodstva, ali su domaći igrači ekspresno uzvratili preko Nedima Rapića i Mirze Ajanovića koji je bio siguran izvođač najstrožije kazne. Do kraja poluvremena Nedim Rapić je upisao i svoj drugi pogodak na današnjem meču za vodstvo na poluvremenu od 3:1.

U drugom poluvremenu domaći su nastavili tamo gdje su stali u prvom golovima Muhameda Ahmiša i Nedima Rapića došli su do prednosti od 5:1.

Gosti su uspjeli smanjiti zaostatak pogotkom sa bijele tačke, ali danas sjajni Nedim Rapić majstorijom iz slobodnog udarca dolazi do svog četvrtog gola i postavlja konačnih 6:2.

Osim Rapića koji je postigao četiri gola, vrijedi istaći i sjajnu partiju iskusnog Mirze Ajanovića koji je uz gol na svoj konto upisao i četiri asistencije. Svakako vrijedi pohvaliti i igru čitavog tima koji su od prvog do posljednjeg minuta igrali odgovorno i borbeno.

Priliku za igru sa klupe za rezervne igrače dobili su još Amer Mehmedović, Kabir Likić, Dejan Malbašić, Vehid Ademović, Mihael Krajinović.