Na pomoćnom terenu sa plastičnom podlogom u Ilijašu NK Vareš odigrao je novi, treći prijateljski susret u pripremnom periodu za nastavak takmičarske sezone.

Protivnik našim momcima bila je ekipa “Mladosti” iz Župče, a na kraju su ubjedljivu pobjedu ostvarili vareški fudbaleri koji su slavili rezultatom 5:3.

NK Vareš je od prve minute počeo u sljedećem sastavu: Spahić Senad, Dejan Malbašić, Nail Hercegovac, Veda Hajdo, Elmin Rožajac, Nedim Šehić, Nedim Rapić, Belmin Šehić, Haris Džafo, Amer Mehmedović i Sanjin Zanović.

Susret je sjajno počeo za momke iz Vareša, u ranoj fazi dolaze do vodstvo nakon što je Belmin Šehić uspješno realizovao jedanaesterac.

Ekipa Mladosti uzvratila i veoma brzo postigla izjednačujući gol iz jednog slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora, a nedugo zatim došla je Mladost do potpunog preokreta, jedan udarac je na putu do gola pogodio Hajdu i završio iza leđa golmana Spahića.

Drugo poluvrijeme donijelo je nekoliko taktičkih promjena i nekoliko novih imena na terenu, priliku za igru dobili su Sifet Pajt, Edin Gondžo, Filip Mirčić, Muhamed Ahmiš, Mihael Krajnović, Vehid Ademović, Anes Hercegova, a nešto kasnije i rezervni golman Boris Jozeljić.

Izmjene su donijele i napredak u igri NK Vareš, Nedim Rapić i Muhamed Ahmiš sa po dva gola donose potpuni preokret ekipi iz Vareša. Do kraja susreta igrači NK Vareš postigli su još jedan gol, tačnije Mihael Krajnović, ali je njegov pogodak poništen zbog signaliziranog ofsajda.