Nakon nekoliko odrađenih treninga u zatvorenom, NK Vareš je odigrao prvu utakmicu u ovoj godini, a sve kako bi što spremnije dočekali proljetni dio prvenstva.

Prvu pripremnu utakmicu Vareš je igrao na pomoćnom terenu u Ilijašu, a protivnik je bio dobro poznati suparnik iz kantonalne lige NK Zmaj Buzić Mahala.

Stručni štab je predvođen Vernesom Brkićem na današnjem susretu mogao računati na čak dvadeset igrača, a od prve minute ovog prijateljskog susreta zaigrali su: Boris Jozeljić, Dejan Malbašić, Nail Hercegovac, Edin Pezo, Elmin Rožajac, Vedad Hajdo, Nedim Šehić, Belmin Šehić, Nedim Rapić, Haris Džafo, Mihael Krajinović.

Ekipa iz Visokog je u uvodnom dijelu prvog poluvremena stigla do brza dva gola i prednosti od 0:2, ali je NK Vareš uzvratio, nakon jednog prekida, Elmin Rožajac je centrirao, a Nail Hercegovac se na prvoj stativi sjajno snašao i atraktivnim pogotkom smanjio rezultatski zaostatak Vareša.

U drugom poluvremenu priliku za nastup dobili su Spahić Senad, Edin Gondžo, Sifet Pajt, Sanjin Zanović, Anes Hercegovac, Božidar Malbašić, Dino Imamagić, Muhamed Ahmiš, Mevludin Karamustafić. Mnogi od navedenih su upisali svoj debi u dresu vareškog kluba.

Nakon jednog kornera i nesmotrene odbrane igrača Zmaja, Sanjin Zanović se odlično snašao u kaznenom prostoru i postigao gol za poravnanje, ipak do kraja susreta Zmaj uspijeva postići gol i za konačnih 3:2 u ovom prijateljskom susretu.

U sklopu priprema za proljetni dio seniori NK Vareš, nakon pauze od četiri mjeseca odigrali su pripremnu utakmicu. Stručni štab može biti zadovoljan prikazanom igrom, ali ne i realizacijom. Priliku za igru dobili su svi igrači, a obzirom da ima dosta novih imena koji su tek priključeni ekipi mišljenja smo da će to u nastavku biti dosta bolje. Bilo je par individualnih grešaka na sredini koje je ekipa Zmaja iskoristila i postigla pogotke”, za Vareški vijestnik rekao je član stručnog štaba, Malik Likić.