Fudbaleri NK Vareš, jučer su (14. aprila) igrali utakmicu Kantonalne lige ZDK i ostvarili prvu pobjedu u proljetnom dijelu sezone.

Sa dalekog gostovanja iz Makljenovca, fudbaleri našeg kluba su se vratili sa tri boda ostvarivši pobjedu rezultatom 2:4.

Trener Vernes Brkić susret je počeo sa identičnom prvom postavom kao i protiv Novog Šehera u prvom kolu nastavka, koju su činili: Senad Spahić, Haris Džafo, Nail Hercegovac, Vedad Hajdo, Elmin Rožajac, Nedim Šehić, Sanjin Zanović, Mirza Ajanović, Belmin Šehić, Muhamed Ahmiš i Nedim Rapić.

Već u ranoj fazi utakmice domaćin sa bijele tačke dolazi do vodstva, ali već u devetoj minuti NK Vareš preko Nedima Šehića dolazi do izjednačenja, a nedugo zatim Muhamed Ahmiš glavom pogađa za potpuni preokret. Do kraja poluvremena viđena su još dva gola, Belmin Šehić je sjajno pogodio za 1:3, da bi domaćin golom Čauševića iz novog jedanaesterca smanjili zaostatak na 2:3.

U drugom poluvremenu, Elmin Rožajac sjajnim udarcem sa distance postiže gol za 2:4 što je bio i konačan rezultat susreta u kome su priliku za igru još dobili Šefkija Likić, Anes Hercegovac, Božidar Malbašić, Mihael Krajinović i Edin Gondžo.

Trener Brkić je istakao da je zadovoljan sa viđenim na gostovanju u Makljenovcu i dodao je da je pobjeda nakon rezultatskog zaostatka odlična uvertira za ono što slijedi u nedjelju, a to je domaća utakmica protiv jednog od pretendenata za šampionsku titulu, ekipe NK Fortuna iz Zenice.