U okviru 13. kola NK Vareš je gostovao u Zenici kod NK Steel Citya koji važi za još jednog od kandidata za ulazak u veći rang.

Domaćin je u ovaj susret ušao i kao blagi favorit, ali ekipa NK Vareša za koju su od prve minute nastupili: Senad Spahić, Sahrudin Hrvat, Nail Hercegovac, Vedad Hajdo, Šefkija Likić, Sanjin Zanović, Božidar Malbašić, Mirza Ajanović, Nedim Rapić, Muhamed Ahmiš i Belmin Šehić.

Gosti iz Vareša sjajnom postavkom odlično pariraju domaćina i iz kontranapada u tri poteza matira golmana domaćih. Nedim Rapić je asistirao, a Belmin Šehić glavom pogađa za vodstvo i rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme donijelo je dvije izmjene, na teren su istrčali Edin Pezo i Kabir Likić. Gosti ponovo i u drugom poluvremenu igraju odlično i nakon jedne presječene lopte, mat u tri poteza. Nail Hercegovac je presjekao, dodao do Kabira Likića koji sjajnim pasom upošljava Nedima Rapića koji rutinski pogađa za konačan rezultat od 0:2. Do kraja su priliku za igru nastupili Anes Hercegovac, Edin Gondžo i Dejan Malbašić.

”Danas smo nastupili u najjačem sastavu, svi oni koji su nastupili odgovorili su zadacima što je na kraju rezultiralo bitnom pobjedom. Čestitam momcima na zalaganju i novoj pobjedi.” – rekao je za Vareški vijestnik, trener NK Vareš, Vernes Brkić.

Predsjednik kluba, Meho Imamagić je doda: “Današnjom partijom smo još jednom pokazali da smo na pravom putu stvaranja ekipe za budućnost i nastavak započete lijepe priče. Čestitam igračima na odigranoj utakmici i novim bodovima.”

U narednom kolu NK Vareš igra na domaćem terenu protiv NK Pobjeda iz Tešanjke.