NK Vareš na svom terenu ugostio je NK Velebit Potnjani, ekipu koja je u Vareš stigla iz Hrvatske.

Prije samog početka prijateljskog susreta, prisutnim igračima i članovima Uprave oba kluba obratio se općinski načelnik, Zdravko Marošević, koji je gostima zaželio dobrodošlicu u Vareš tem im iskazao zahvalnost na dolasku uz nadu da će se nastaviti saradnja dva kluba.

Obzirom da je riječ o prijateljskom susretu koji je za NK Vareš došao četiri dana prije finala Kupa ZDK koje će se igrati u Žepču, trener Vernes Brkić se odlučio za kombinovani početni sastava koga su činili: Senad Spahić, Dejan Malbašić, Nail Hercegovac, Sanjin Zanović, Haris Džafo, Dino Imamagić, Božidar Malbašić, Amer Mehmedović, Ahmed Ahmedović, Mihael Krajnović i Mirza Ajanović.

Iako bez rezultatskog pritiska, domaćin je od prve minute zaigrao ofanzivno, no golman gostiju je bio na visini zadatka pa je čak na polovini prvog poluvremena odbranio i jedanaesterac Mihaelu Krajinović. Ofanziva domaćih isplatila se do kraja prvog poluvremena kada je Amer Mehmedović matirao golmana Velebita.

Drugo poluvrijeme donijelo je nekoliko izmjena, a u dresu NK Vareš zaigrali su Sahrudin Hrvat, Nedim Rapić, Nedim Šehić, Muhamed Ahmiš i Anes Hercegovac.

Rezervni igrači su danas dodatno doprinijeli ofanzivi jer su upravo Nedim Rapić sa jednim i Muhamed Ahmiš sa dva gola donijeli prednost domaćinu. Utješni pogodak za goste postigao je Stjepan Kovač za konačnih 4:1.

NK Vareš se sada mislima usmjerava na finale Kupa ZDK koje je na rasporedu u srijedu 12. juna u Žepču. Prevoz na finalnu utakmicu će biti obezbijeđen, a svi zainteresovani treba da se prijave u restoranu “Šečerka” ili porukom oficijelnoj Facebook stranici NK Vareš.