Fudbaleri NK Vareš su na domaćem terenu igrali prijateljski susret protiv NK Ilijaš, a nakon posljednjeg sudijskog zvižduka rezultat je glasio 5:0 za domaćina.

Nakon intenzivnih priprema koje su primarno bile fokusirane na fizičku spremu igrača prvog tima NK Vareš uslijedila je i prva domaća prijateljska utakmica pod vodstvom novog šefa struke Mahira Džafe.

Novi trener je u prijateljski susret protiv ekipe iz Ilijaša odlučio ući sa sljedećim sastavom: Monjarčić, Džafo, N. Hercegovac, Hajdo, Rožajac, A. Hercegovac, Zanović, Ajanović, Ahmiš, Likić i Kamenjaš.

Od samog početka susreta domaćin je nametnuo svoj ritam igre koju je krasio visoki presing koji se itekako isplatio jer su nakon prvih 45 minuta domaći igrači imali prednost od 4:0, a na listu strijelaca upisali su se prvo jedan igrač gostiju, koji je nespretnom reakcijom skrenuo udarac Rožajca u sopstevnu mrežu, a nakon njega mjesto na listi strijelaca pronašli su još Ahmiš sa dva gola te mladi Likić koji je postigao prvijenac u dresu NK Vareš,

U drugom poluvremenu priliku za igru dobili su i golman Brkić, kao i igrači Gondžo, Žgalj, Krajinović, Malbašić, Ademović, E. Likić, Mehmedović, Pajt, a na listu strijelaca golom za konačnih 5:0 upisao se Kamenjaš.

Kao što smo već pisali, NK Vareš će takmičarski dio sezone otvoriti na domaćem terenu duelom protiv Fortune iz Zenice, a vrijedi spomenuti da su i najmlađi fudbaleri Vareša, članovi omladinskog pogona igrali svoju prijateljsku protiv vršnjaka iz Breze.

Konačan rezultat tog prijateljskog susreta predpionira Vareša i Breze bio je 1:1, gol za domaćina postigao je Amar Muftić.