Na Gradskom stadionu u Vareš Majdanu igrano je 4. kolo Kantonalne lige ZDK u kome je NK Vareš ugostio i pobijedio ekipu Borca iz Tetova.

Nakon sjajne partije pružene u srijedu u Kup utakmici, igrači NK Vareš susret protiv Borca počeli su u sljedeće sastavu: S. Monjarčić, H. Džafo, N. Hercegovac, A. Hercegovac, E. Rožajac, H. Kamenjaš, N. Šehić, A. Mehmedović, M. Ajanović, N. Rapić i T, Likić.

Nakon prvog poluvremena koje je okončano bez golova u nastavku je uslijedila mnogo bolja igra domaćih igrača koji su golovima Rožajca, Mehmedovića i autogolom golmana gostiju stigli do ubjedljive prednosti od 3:0.

U posljednjim minutama nakon izvršenih izmjena odbrana domaćih je kapitulirala i susret je završen rezultatom 3:1.

Sa nova tri boda NK Vareš je stigao na četvrtu poziciju na tabeli sa tri boda zaostatka za današnjim protivnikom s tim da naši fudbaleri imaju utakmicu manje.