Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od reprezentacije Engleske rezultatom 3:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj na “St. James Parku” u Newcastleu.

Debi selektora Sergeja Barbareza nije prošao onako kako su navijači očekivali, jer su domaći Englezi dominirali većim posjedom lopte i stvarali opasne prilike, prenosi Sport Centar.

U prvom poluvremenu, Englezi su imali veći posjed lopte, ali je odbrana Bosne i Hercegovine uspješno odbijala napade. Nikola Vasilj se istakao nekoliko puta odbranivši dobre udarce Engleza. Ipak, u 59. minuti sudija je dosudio penal za Englesku nakon prekršaja Tahirovića nad Watkinsom, a Palmer je bio siguran izvođač za vodstvo domaćina.

U drugom poluvremenu, Englezi su nastavili sa ofanzivom i pritiskom, dok su fudbaleri BiH teško izlazili iz svoje polovine. Kane je asistirao za gol Alexander-Arnolda u 85. minuti, a potom je sam postigao gol u 88. minuti za konačnih 3:0.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine će u četvrtak odigrati drugi prijateljski susret sa reprezentacijom Italije u Empoliju, dok će Engleska nastaviti sa pripremama za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj utakmicom protiv Islanda 7. juna.