U okviru prvog kola proljetnog dijela Kvalitetne lige predpionira i pjetlića vareški mladi fudbaleri gostovali su NK Bosna u Visokom.

Na pomoćnom stadionu u Visokom prvi su na teren u istrčali predpioniri (dječaci 2011./12. godišta) koji su nakon prvog poluvremena i dobre partije imali zaostatak od samo 1:0. No, u drugom poluvremenu domaćin je ‘ubacio u brzinu više’ i ostvario ubjedljivu pobjedu rezultatom 8:0.

Nakon predpionira, priliku za nastup dobili su pjetlići (dječaci 2013./14. godišta), koji su već u ranoj fazi primili dva brza gola te propustili nekoliko šansi za smanjenje zaostatka. Do kraja poluvremena domaćin je postigao i treći gol, a na otvaranju drugog dijela, domaći igrači postižu autogol za konačnih 3:1.

U narednom kolu naši mladi fudbaleri gostovat će Fortuni iz Zenice.