Fudbaleri Atalante iz Bergama su ovosezonski pobjednici UEFA Europa Lige nakon što su u finalu nadigrali njemački Bayer iz Leverkusena.

Atalanta je slavila rezultatom 3:0, nanijevši Bayeru prvi poraz ove sezone. Iako su obje ekipe pružile odličnu predstavu, Atalanta je zasluženo odnijela pobjedu u večerašnjem okršaju na Aviva Stadionu u Dublinu.

Ademola Lookman je bio strijelac sva tri gola za Atalantu u 12., 26. i 75. minuti. Njegova sjajna igra donijela je Atalanti prvi evropski trofej i drugi u historiji kluba, nakon osvajanja Kupa Italije u sezoni 1962/1963.

Sead Kolašinac, reprezentativac Bosne i Hercegovine, odigrao je prvih 45 minuta za Atalantu prije nego što je napustio igru zbog povrede, prenosi Sport Centar.

Atalanta je tako došla do drugog trofeja ove sezone, nakon što je nedavno poražena u finalu Kupa Italije od Juventusa.

Bayer će imati priliku za drugi trofej ove sezone u subotu kada se bude susreo sa Kaiserslauternom u finalu DFB Kupa, nakon što su dominirali u njemačkoj Bundesligi.