Bosanskohercegovački paraolimpijac Ismail Barlov ostvario je izvanredan uspjeh na Paraolimpijskim igrama u Parizu, osvojivši drugo mjesto u finalu svoje druge discipline 50 metara prsno (kategorija SB2).

Barlov je završio trku s vremenom 1:02.74, što mu je donijelo srebrenu medalju i još jedan razlog za ponos za Bosnu i Hercegovinu na ovom prestižnom takmičenju, prenosi Sport Centar.

Barlov je jutros nastupio među sedam polufinalista u prvoj kvalifikacionoj grupi. Zauzeo je prvo mjesto s vremenom 1:04.06, što je odmah bilo dovoljno za plasman u finale, bez da čeka rezultate iz druge kvalifikacione grupe.

Ismail Barlov je rođen 2010. godine sa tjelesnim deformitetom. Rođen je sa TAR sindromom, odnosno udovi se nisu dovoljno razvili, a riječ je o rijetkom genetičkom poremećaju koji karakterizira odsustvo radijusne kosti u podlaktici i dramatično smanjen broj trombocita.