U okviru 7. kola Kvalitetne lige Zeničko dobojskog kantona, na Gradskom stadionu u Vareš Majdanu članovi omladinskog pogona NK Vareš ugostili su vršnjake iz Visokog, fudbalere NK Bosna.

Predpioniri su nažalost spletom nesretnih okolnosti poraženi rezultatom 0:2, ali za osmijeh i radost domaćih navijača pobrinuli su se vareški pjetlići koji su slavili ubjedljivu pobjedu rezultatom 5:1.

Ekipa dječaka 2014. godišta koju sa klupe predvodi Nail Hercegovac je već na poluvremenu sa dva gola Hamze Rizvanovića, te golovima Nike Divkovića i Ahmeda Hrvata imali prednost od 4:0.

U nastavku su domaći primili jedan pogodak, a konačnih 5:1 postavio je Oliver Ilić.

Za Vareške pjetliće je to bila treća uzastopna pobjeda sa kojom su ostali u samom vrhu tabele, a u narednom kolu obje selekcije gostuju u Olovu kod ekipe NK Stupčanica.