U drugoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine između Borca i Zrinjskog, Zrinjski je slavio rezultatom 0:1, osvojivši tako najmasovnije takmičenje u državi po treći put. Prva utakmica završila je pobjedom Zrinjskog 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Ćuže.

Prije početka utakmice u Banjoj Luci, navijači su izviždali himnu Bosne i Hercegovine, što je bacilo sjenu na ovaj sportski događaj.

Prva polovina utakmice donijela je nekoliko uzbudljivih trenutaka, uključujući veliku priliku za goste iz Mostara kada je Ćuže pogodio prečku. Nakon mirnijeg perioda, Zrinjski je imao još nekoliko prilika, ali je golman Milošević uspio sačuvati mrežu.

Drugo poluvrijeme započelo je sa nekoliko prilika za Zrinjski, dok su domaći fudbaleri pokušavali izjednačiti ukupni rezultat. U 80. minuti, rezervista Bradarić sjajno je asistirao za Malekinušića koji je postigao gol za Zrinjski. Borac nije uspio odgovoriti, pa je Zrinjski zasluženo osvojio Kup.

Uzbudljiva završnica utakmice obilježena je izmjenama u oba kluba, ali je gol Malekinušića odlučio pobjednika.