Članovi omladinskog pogona NK Vareš sunčanu nedjelju su iskoristili za odigravanje prijateljskih, pripremnih susreta protiv vršnjaka i članova ŠF Dijamant iz Breze.

Prvi su na teren istrčali članovi predpionirske takmičarske generacije NK Vareš, koji su nakon lošeg prvog poluvremena odnosno prvih pola sata igre imali zaostatak od 3:0, ipak u drugom poluvremenu dječaci NK Vareš su bolje zaigrali i zahvaljujući fizičkoj pripremljenosti uspjeli nadoknaditi zaostatak i umalo došli do preokreta. Rezultat nakon posljednjeg sudijskog zvižduka glasio je 3:3. Strijelci za ekipu iz Vareša bili su Ajnur Ahmedović, Adi Islamović i Josip Mirčić koji je pogodio sa bijele tačke.

Nakon predpionira nastupili su članovi generacije pjetlića koja je ipak bila desetkovana odsustvom ponajboljeg igrača i kapitena Marka Divkovića. Izuzetno zanimljiv susret okončan je pobjedom domaće ekipe rezultatom 3:2, a strijelci za NK Vareš bili su Niko Divković i Hamza Rizvanović koji je na današnjoj prijateljskoj utakmici postigao svoj prvijenac u dresu NK Vareš.

Ekipa NK Vareš danas je u svojim sastavima imala i dvije djevojčice, Elma Musa je igrala sa ekipom predpionira dok je Merjem Rizvanović igrala za pjetliće.