Košarkaška ekipa Budućnosti trijumfovala je u finalnoj seriji crnogorskog prvenstva protiv ekipe SC Derbija rezultatom 3-1.

Odlučujući četvrti meč bio je ispunjen velikom borbom i neizvjesnom završnicom, a Budućnost je na kraju slavila rezultatom 90:83.

Joghi Ferrell se istakao sa 23 poena, Kenan Kamenjaš je dodao 15, Aleksa Ilić 14, McKinley Wright 13, a Andrija Slavković 10 poena za Budućnost. Kod ekipe SC Derbija, Igor Drobnjak i Emir Hadžibegović postigli su po 16 poena, Mateo Drežnjak 12, Nikola Pavlićević 11, David Mirković 10 poena.

SC Derbi je bolje krenuo u meč, imajući četiri poena prednosti tokom prve četvrtine. Međutim, Budućnost je uspjela da se vrati i preuzme vođstvo. Na poluvremenu, Budućnost je imala devet poena prednosti – 42:33.

U trećoj četvrtini, Nikola Pavlićević je svojim trojkama vratio SC Derbi u meč, ali su odlične partije Ferrella i Kamenjaša omogućile Budućnosti da zadrži prednost od 11 poena pred posljednju četvrtinu – 65:54.

SC Derbi nije odustajao i uspio je da se vrati na minus pet poena tokom posljednje četvrtine. Međutim, trojka Joghija Ferrella i penali Andrije Slavkovića donijeli su Budućnosti pobjedu rezultatom 83:76.

Budućnost je osvojila svoju 16. titulu u Crnoj Gori, potvrđujući svoju dominaciju u crnogorskoj košarci