Tribina Gradskog stadiona u Vareš Majdanu je bila izuzetno popunjena uprkos kiši koja je padala svih devedeset minuta. Loši vremenski uslovi nisu negativno uticali na naše sjajne igrače koji su prisutnim gledaocima pružili priliku da uživaju u pobjedi domaćih rezultatom 4:1.

Vernes Brkić je u ovom susretu od prve minute na teren poslao: Senada Spahića, Šefkiju Likića, Naila Hercegovca, Vedada Hajdu, Elmina Rožajca, Sanjina Zanovića, Nedima Šehića, Muhameda Ahmiša, Dinu Imamagića, Nedima Rapića i Belmina Šehića.

Odličan početak utakmice donio je rano vodstvo domaćina, gol je postigao Belmin Šehić. Nedugo nakon vodećeg gola, Nedim Rapić nastavlja golgetrsku seriju i dovodi naše igrače u vodstvo od 2:0. Ipak, do kraja poluvremena gosti daju gol koji im je pružio kakvu takvu nadu da mogu neporaženi napustiti Vareš.

Drugo poluvrijeme donijelo je nastavak padavina, ali to nije smetalo domaćin navijačima koji su konstantno bodrili domaće igrače, a za 3:1 gol postiže rezervista Amer Mehmedović. Do kraja susreta domaći igrači povećavaju prednost, gol za 4:1 i pobjedu NK Vareša, ali i plasman u finale postiže kapiten ekipe Nail Hercegovac.

Osim početnih 11 priliku za igru u drugom poluvremenu dobili su još Edin Gondžo, Kabir Likić, Dejan Malbašić i Božidar Malbašić.

U finalu će NK Vareš snage odmjeriti protiv NK Žepče 1919. O terminu finala ćemo vas naknadno obavijestiti.