Fudbaleri prvog tima NK Vareš na domaćem su terenu igrali utakmicu prvog kola Kantonalne lige ZDK i ostvarili pobjedu rezultatom 2:1.

Utakmica protiv Fortune iz Zenice ujedno je bila i zvanični debi za šefa struke Mahira Džafu koji je od prve minute na teren poslao sljedeći sastav: Samir Monjarčić, Haris Džafo, Nail Hercegovac, Sanjin Zanović, Elmin Rožajac, Anes Hercegovac, Nedim Šehić, Muhamed Ahmiš, Mirza Ajanović, Nedim Rapić i Hamza Kamenjaš.

Prvo poluvrijeme donijelo je dobru igru domaćih praćenu visokim presingom koji je rezultirao sa nekoliko izglednih prilika, no golman gostiju je bio na visini zadatka. Uprkos terenskoj inicijativi i nekolicini odličnih šansi, gosti su se prvi radovali, ispostavit će se uzalud jer je njihov gol poništen zbog nedozvoljene pozicije pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Nastavak je donio više uzbuđenja i golove, prvo su gosti došli do vodstva golom sa bijele tačke. Primljeni gol nije destabilizovao domaću ekipu, naprotiv, nakon jednog prekida, lopta se odbila do Nedima Rapića koji je šutirao, a lopta se na putu do gola odbila od protivničkog igrača i došla do Naila Hercegovca kome nije bilo teško proslijediti ju u praznu mrežu za veliku radost domaćih navijača.

Uz podršku sjajnih navijača NK Vareš veoma brzo dolazi do potpunog preokreta, Nedim Rapić je izborio jedanaesterac, a siguran izvođač bio je Elmin Rožajac čijim golom je domaćin došao do pobjede i prva tri boda u novoj sezoni.