Prvi tim NK Vareš igra kao preporođen u proljetnom dijelu prvenstva, nakon nesretnog poraza u prvom kolu nastavka NK Vareš je uvezao pet utakmica bez poraza.

Posljednja, igrana u Božić Mahali na stadionu Rosulje okončana je rezultatom 0:1 za naše momke.

Trener, Vernes Brkić je na ovom gostovanju od prve minute na teren poslao sljedeći sastav: Senad Spahić, Sahrudin Hrvat, Nail Hercegovac, Vedad Hajdo, Šefkija Likić, Kabir Likić, Božidar Malbašić, Muhamed Ahmiš, Mirza Ajanović, Nedim Rapić i Belmin Šehić, a do kraja izuzetno zanimljivog susreta priliku za igru su još dobili: Edin Pezo, Dino Imamagić, Edin Gondžo i Anes Hercegovac.

Prvi dio utakmice igran je po izuzetno teškim vremenskim prilikama, ali ni to nije spriječilo igrače NK Vareša da stvore par izglednih šansi koje nažalost nisu donijele promjenu rezultata pa se na odmor otišlo bez golova.

Nastavak je donio borbenu i požrtvovanu igru igrača NK Vareša koja je krunisana golom u 71. minuti. Dalekometni centaršut Naila Hercegovca iz slobodnog udarca i loša reakcija odbrane i golmana domaćina omogućili su Muhamedu Ahmišu da nastavi svoj golgeterski niz i donese nova tri boda i treću uzastopnu pobjedu NK Vareš.

Osim vrijednih bodova i nastavka serije pobjeda, odbrana NK Vareš je ponovo bila na visini zadatka i može se pohvaliti sa već sada četiri utakmice bez primljenog pogotka.

NK Vareš je uprkos činjenici da je igrao na gostujućem terenu imao podršku navijača koji su od prvog do posljednjeg minuta bodrili igrače našeg kluba.

Nakon nova tri boda NK Vareš se nalazi na šestoj poziciji.