Na Gradskom stadionu u Žepču odigrano je finale Kupa Nogometnog saveza Zeničko-dobojskog kantona, gdje su se za trofej borile ekipe NK Žepče 1919 i NK Vareš. Pobjedu je odnijela domaća ekipa rezultatom 5:1.

Pred oko dvije stotine gledaoca, od čega su sigurno polovinu činili nevjerovatni navijači iz Vareša, NK Žepče 1919 poveo je već u trećoj minuti igre preko Josipa Sliškovića. Međutim, NK Vareš je izjednačila u devetoj minuti golom Božidara Malbašića.

Nakon izjednačenja, domaći su preuzeli kontrolu nad utakmicom, a Goran Jurić je u 35. minuti pogodio za 2:1 iz jedanaesterca. Franjo Adžić je u nastavku susreta postigao još dva gola, dok je rezervista Andrej Blek dodatno učvrstio pobjedu domaćeg tima rezultatom 5:1.

Uprkos porazu navijači NK Vareš su požrtvovanost, borbenost i zalaganje vareških fudbalera nagradili ogromnim aplauzom i ovacijama poslije posljednjeg sudijskog zvižduka.

NK Žepče 1919: Emel Mlačo, Goran Jurić, Andrej Jurić, Tarik Kovač, Emrah Delić, Franjo Adžić, Anton Tadić, Tarik Šijerkić, Dražen Jukić, Ali Babić Josip Slišković. Klupa: Marko Džambo, Mirza Bradarić, Petar Perković, Anes Pehlivanović, Adis Spahić, Mario Jozinović, Jadran Dragić, Andrej Blek. Trener: Zoran Dujaković.

NK Vareš: Senad Spahić, Haris Džafo, Nail Hercegovac, Nedim Šehić, Mirza Ajanović, Muhamed Ahmiš, Sahrudin Hrvat, Božidar Malbašić, Vedad Hajdo, Nedim Rapić, Sanjin Zanović. Klupa: Elmin Rožajac, Vehid Ademović, Kabir Likić, Belmin Šehić, Edin Pezo, Anes Hercegovac, Edin Gondžo, Mihael Krajinović, Amer Mehmedović. Trener: Vernes Brkić.