Nogometni klub Vareš poražen od Bosne Visoko rezultatom 6:0 u drugom pripremnom susretu

Nogometni klub Vareš odigrao je svoj drugi pripremni susret gostujući u Visokom protiv ekipe Bosna Visoko. Domaćin je slavio ubjedljivom pobjedom rezultatom 6:0, iako je u prvom poluvremenu ekipa Vareša pružila snažan otpor i čak imala prilike za postizanje gola.

Od prve minute su za NK Vareš zaigrali: Senad Spahić, Belmin Šehić, Edin Pezo, Haris Džafo, Edin Gondžo, Muhamed Ahmiš, Vedad Hajdo, Elmin Rožajac, Nedim Rapić, Nedim Šehić i Vehid Ademović.

Uprkos dobrim izvedbama u prvom dijelu, u drugom poluvremenu domaća ekipa Bosna Visoko iskoristila je svoju bolju fizičku pripremljenost, kao i činjenicu da je Vareš nastupio s izmijenjenim sastavom bez nekoliko standardnih prvotimaca. Visočaci su postigli pet golova u drugom dijelu, te na kraju slavili s visokih 6:0.

Unatoč porazu, susret je bio prilika za oba kluba da provjere svoje trenutne forme i pripreme za nadolazeću sezonu. Vareš će sigurno izvući korisne pouke iz ovog susreta kako bi se što bolje pripremili za predstojeće izazove.

Nastavak pripremnog razdoblja će biti važan za Varešane kako bi ispravili nedostatke i ojačali timsku igru prije početka službene sezone.