Željezničar pobijedio Sarajevo sa 3:0 u 151. Sarajevskom Derbiju na Grbavici

Današnji 151. sarajevski derbi odigran na stadionu Grbavica donio je snažan okršaj između Željezničara i Sarajeva, pri čemu su oba tabora dočekala utakmicu u različitim raspoloženjima. Željezničar se nalazi u borbi za opstanak, dok Sarajevo vodi bitku za plasman na evropsku scenu. Domaći su imali veliku podršku s tribina, dok su gosti igrali bez svojih navijača zbog poznatih događanja tokom dana.

Već u 4. minuti Sarajevo je zaprijetilo preko Đuričkovića, no domaći su odgovorili sjajnim golom Amera Hiroša iz slobodnog udarca u 12. minuti. Nakon toga, Željezničar je održavao prednost, a u 57. minuti Kyeremehova greška dovela je do drugog gola za domaćine, postignutog od strane Galića. U 70. minuti Galić je ponovno pogodio za 3:0, potopivši Sarajevo.

Igra Sarajeva nije bila na očekivanom nivou, a Željezničar je iskoristio priliku i zasluženo slavio s 3:0. Ova pobjeda je donijela Željezničaru bijeg iz opasne zone, dok je Sarajevo u tri prvenstvena utakmice ovog upisalo isto toliko poraza, ugrozivši svoje šanse za izlazak na evropsko scenu.